недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Татко и син претепале директор на гимназија

По целосно документирање на случајот против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава.

полиција

Последни вести

Вчера во 13.50 часот во ПО Галате, Б.Р. (45) од Неготино пријавил дека во Неготино во дворот на гимназијата, Б.Д. (42) од с.Неготино и неговиот седумнаесетгодишне син, ученик во школото, физички го нападнале директорот на гимназијата  К.Р. (43) од с.Топлица, при што го удирале со тупаници во пределот на главата.

Истиот бил пренесен во Медицински центар Гостивар каде што му била укажана лекарска помош и констатирана скршеница на носот.

Увид на место то на настанот извршила увидна екипа од ПС Гостивар. По преземени мерки лицата се приведени во ПС Гостивар, со истите е извршен разговор.

По целосно документирање на случајот против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава.

Најчитани вести