среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Таткото на Никол Кидман загинал во сообраќајка

5412ad8e59d43_Rex_NICOLE_KIDMAN_fat_3

Поврзани вести

Таткото на познатата холивудска актерка, Никол Кидман загинал во сообраќајна несреќа во Сингапур.

Тој работел како клинички психолог во Кралската болница во Сиднеј и директор на катедрата за психологија при тамошниот Универзитет.

Актерката во јануари на црвениот килим во Мелбурн се појави со таткото и сопругот Кит Урбан.

И двајцата биле многу блиски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести