Магазин

Таткото на Никол Кидман загинал во сообраќајка

Таткото на Никол Кидман загинал во сообраќајка

Таткото на познатата холивудска актерка, Никол Кидман загинал во сообраќајна несреќа во Сингапур.

Тој работел како клинички психолог во Кралската болница во Сиднеј и директор на катедрата за психологија при тамошниот Универзитет.

Актерката во јануари на црвениот килим во Мелбурн се појави со таткото и сопругот Кит Урбан.

И двајцата биле многу блиски.