среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Таткото на починатото бебе бдее покрај сопругата во Ургентен

Критична е состојбата на 23 годишниот Никола, брат на Драган. На лекување се и патниците од другиот автомобил и се во стабилна состојба. Возачот на фиестата кој ја предизвикал несреќата е во болницата 8-ми Септември и е под полициски надзор.

tatko

Последни вести

Драган Маринковиќ, таткото на починатото осуммесечно бебе Андрија, штом излегол од градската болница 8-ми Септември веднаш со роднините од Србија заминале во Ургентниот центар, каде се сместени неговата 30 годишна сопруга Марија и петодишниот син Матија. Марија е во критична состојба, а детето е подобро, јавува Канал 5.

Критична е состојбата на 23 годишниот Никола, брат на Драган. На лекување се и патниците од другиот автомобил и се во стабилна состојба. Возачот на фиестата кој ја предизвикал несреќата е во болницата 8-ми Септември и е под полициски надзор.

Марија и Драган живееле во Швајцарија. По долгиот пат едвај чекале да стигнат дома. По одморот во родниот крај, среќни со помалиот брат Никола заминале на одмор во Грција. Решиле да одат во Паралија и заедно да го поминат одморот.

Стигнаа до Демир Капија кога во седум часот возилото форд фиеста о другата страна преминело на полна линија и директно удрило во шкода фабијата, каде било семејството Маринковиќ. На пат кон болницата во Велес почина 8 месечното бебе. Помалиот син на Марија и Драган.  Докторите со плачење раскажуваа дека жалат што бебето не добило шанса за лекување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести