понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Таткото на Тијана: „Чувајте ги своите деца, јас моето го изгубив“

tatkoto-tijana

Поврзани вести

Таткото на трагично загинатата Тијана, Игор Јуриќ, ќе го посвети целиот свој живот на тоа никој друг да не доживее таков ужас.

Јас моето го изгубив и се надевам на најстрога казна за најзиниот убиец, па затоа сите вие соседи и пријатели чувајте ги своите деца, бидејќи, признавале ние или не, по нашите улици шетаат лудаци кои се подготвени за најлоши дела, кои мојата Тијана ги почувствува на своја кожа, изјавил Игор, за Bajmok.co.

Игор Јуриќ додал дека одсега па натаму ќе се бори никој друг родител да не доживее такво нешто.

-Мојот живот ќе биде мисија да се борам такво нешто да не преживее никој друг човек, бидејќи знам низ што се` поминав. Знам дека во таа мисија ќе имам поддршка и од мојот ангел, кој сите нас не гледа од горе. Нека не чува Бог, заклучил несреќниот татко.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести