петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Таткото на Владе Дивац загина во сообраќајна несреќа

vlade divac

Поврзани вести

Миленко Дивац (77) татко на прославениот српски кошаркар и претседател на Олимпискиот комитет на Србија, Владе Дибав загина денеска околу 16 часот во сообраќајна несреќа на патот Чачак-Ужице. Автомобилот, од засега непознати причини, излетал од патот.

Миленко Дивац починал во болница како последица од повредите, додека неговата сопруга Рада (72) која управувала со возилото, е потешко повредена. Таа е надвор од животна опасност.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести