недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 27

Тажна вест: Ненадејно почина новинарка од МТВ

Ноќеска во 40-тата година од животот ненадејно почина Марија Петковска, новинар во дескот на Македонската радио телевизија.

novinarka-mtv-1

Поврзани вести

Ноќеска во 40-тата година од животот ненадејно почина Марија Петковска,  новинар во дескот на Македонската радио телевизија.

Колективот на МРТВ по повод смртта на својата колешка испрати сочуство до семејството, сопругот Димитар и ќерката Мила.

Погребот ќе биде извршен утре на Градските гробишта во Бутел со почеток во 12 часот.

Најчитани вести