четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Тажна вест: Почина Емин Унџел

in-memoriam-612x300

Поврзани вести

Синоќа почина легендата на македонскиот хумор, Емин Унџел, препознатлив како Сељим Сељими.

emin-uncel

Тој беше дел од екипата на хумористичната емисија „Хихирику“, што се емитуваше на Македонското радио.

Најчитани вести