петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Театар Комедија утре ќе гостува во Подгорица

teatar

Последни вести

Театар Комедија утревечер во Црногорско народно позориште во Подгорица ќе гостува со претставата „Чувството на брадата” од Ксенија Драгунска во режија на Борис Лијешевиќ.

Претставата премиерно беше изведена на 21 септември кога присуствуваше и авторката Ксенија Драгунска која е една од најпоставуваните живи автори на руската драмска сцена.

Најчитани вести