понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Tелевизијата Ен1 почна да се емитува во Србија, Хрватска и БиХ

N1 tv(1)

Последни вести

Во Србија, Хрватска и Босна и Херцеговина од денеска почнува емитувањето на првата регионална 24-часовна информативна телевизија Ен1, ексклузивен партнер на Си-Ен-Ен за регионот, објави МИА.

Емитувањето на програмата почнува денеска во 14 часот по локално време.

Телевизијата ќе има седишта во Белград, Загреб и Сараево, секое со своја сопствена уредувачка политика, новинари и телевизиско студио.

Трите студија ќе објавуваат сопствени материјали, кои ќе се обединат во регионална програма, која ќе соодветстува со интересите на публиката во трите земји.

– Освен телевизиски сигнал, овој екслузивен партнер на Си-Ен-Ен ќе отвори и информативен портал (n1info.com) и апликации за ИОС, Андроид и Виндоус, изјави директорот на програмата за Србија, Југослав Чосиќ.

Новата телевизија ќе може да емитува и програми на Си-Ен-Ен, за кои ќе смета дека се интересни за публиката во регионот.

Во програмата на Ен1 ќе бидат вклучени информативни емисии, дебатни емисии, забави програми, спорт и документарни филмови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести