петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Тељо позајмен на Ливерпул, но само во следните шест месеци

cristian teljo

Поврзани вести

Ако им се верува на англиските медиуми, тогаш малдиот крилен напаѓач на каталонскиот гигант Барселона, Кристијан Тељо на стартот од зимскиот преоден рок ќе биде претставен како најнова аквизиција на премиерлигашот Ливерпул.

Младионскиот репрезентативец на Шпанија најверојатно во следните шест месеци ќе настапува како позајмен фудбалер на “Енфилд”, но раководните лица на Ливерпул ќе ја немаат на располагање опцијата да го откупат неговиот договор на крајот од актуелната сезона.

По завршувањето на новата сезона во Премиер лигата, Тељо повторно ќе се врати на „Ноу Камп”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести