сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Тељо во Арсенал но само како позајмен фудбалер

teljo kako pozajmen

Поврзани вести

Челниците на лондонскиот премиерлигаш Арсенал пред неколку минути испратија нова официјална понуда до раководните лица на каталонскиот гигант Барселона и тоа за услугите на малдиот крилен напаѓач, Кристијан Тељо.

Популарните “топчии” испратија понуда за 6-месечна позајмица, а во понудата ја нема опцијата за откуп на неговиот договор на крајот од актуелната сезона.

“Арсенал ќе се обиде до крајот на зимскиот преоден рок да ги осигура услугите на малдиот крилен напаѓач на Барселона, Кристијан Тељо. Можам да потврдам дека веќе е воспоставен контакт помеѓу двата клуба и дека има официјална понуда за 6-месечна позајмица. Ова не е прв обид на Арсенал, претходните завршија со неуспех. Челниците на Арсенал последните ден од зимскиот преоден рок ќе го искористат за да ги осигураат услугите на Тељо и ан Дрекслер”, изјави блискиот извор до таборот на лондонскиот премиерлигаш.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести