понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 61

Тело на старица изгризано од глодар

На 11.10.2016 година во 15.35 часот во ПС Гевгелија, лекар од Итна медицинска помош  пријавил дека на ул. „Илија Мијов“ во Гевгелија, каде биле на повик за медицинска интервенција, пронашле починато повозрасно женско лице  со видливи рани во пределот на телото.

policija

Поврзани вести

Од извршениот увид на местото на настанот било констатирано дека почината е Т.В. (84),  која имала видливи рани и во пределот на рацете, нозете и лицето, најверојатно од гризење од непознат глодар. По наредба на Јавен обвинител телото на починатата било пренесено во Институтот за судска медицина во Скопје за обдукција и утврдување на причините за смртта.

Најчитани вести