петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Телохранителот на струшкиот градоначалник пронајден мртов

uran-kupa-676x320

Последни вести

Познати се причините за смртта на 27 годишниот телохранител на струшкиот градоначалник но во интерес на истрагата не се откриваат, јавува Плусинфо.

27 годишниот Уран Купа, му беше телохранител на градоначалникот на општина Струга Зијадин Села. Неговото тело вчера наутро беше пронајдено во струшкото село Дрслајца.
Тој последен пат беше виден жив на 6. февруари кога со својот автомобил марка Ауди излегол да се прошета.

До вчера никој не знаеше каде е.

Најчитани вести