Македонија,Крими хроника

Телото на застреланиот велешанец предадено на обдукција

Телото на застреланиот велешанец предадено на обдукција

Безживотното тело кое вчера беше пронадено во Велес е на дваесет и тригодишниот Адиљ С. од Бузалково, велешко.

Увид на лице место изврши надлежен јавен обвинител, увидна екипа од МВР на РМ и СВР Велес и Судска медицина. Телото е предадено на обдукција.

Се преземаат мерки за расветлување на случајот.