аеродром

Пронајдени се 137 резултати на тема „аеродром“
Македонија

Груевски: Со Трајановски и Коневски направивме многу за Аеродром, во нашата програма има уште многу проекти за подобар живот

На првиот митинг денеска на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром пред граѓаните се обрати и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Тој кажа...
Македонија

ФОТО: Се комплетира булеварското поврзување на Кисела Вода, Аеродром и Гази Баба- нов кружен тек на поранешна последна „24-ка“

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, денеска изврши увид во градежните работи на проектот за пробивање на булеварот Србија...
Сите - Македонија

Намалени цените на паркингот кај скопскиот аеродром, нов сообраќаен режим на улицата пред терминалната зграда

Тоа ќе значи дека патниците ќе можат да бидат оставани за заминувања и преземани по пристигнувањата најмногу за 10 минути без надокнада....