александар даштевски

Пронајдени се 9 резултати на тема „александар даштевски“
Македонија

Венецијанската комисија побара Владата на Заев да не ја менува постојната Комисија за заштита од дискриминација

Венециската комисија ѝ препорачува на власта да го коригира нацрт-законот за спречување и заштита од дискриминација со цел негово подобрување...
Македонија

Даштевски: На овие избори е направен груб фалсификат, Груевски не треба да поднесува никаква оставка

Испровоциран од колумната во Плусинфо „Нека виси Педро“, од како што стои таму „најодвратните пропандисти и долгогодишнијавни бранители,...
Македонија Политика

Даштевски: Со изборот на Џафери за спикер е прекршен и политичкиот систем, а без тоа не може да функционира ниедна држава во светот

Македонија е дел од едно големо сценарио кое трае некаде околу три години кое според мене било подготвувано и многу порано. Во Македонија...