Александар Обрадовиќ

Пронајдени се 7 резултати на тема „Александар Обрадовиќ“
Македонија Политика

Ѓорѓиевски: Заев бара мешетар како Обрадовиќ за да го урниса ЕЛЕМ, а потоа да го продаде како „бомбона бизнис“

Македонија стана тема за потсмев во Србија поради катастрофалните кадровски одлуки кои ги носи Зоран Заев. Сите се прашуваат како е...
ТОП Македонија

Медиуми: Заев подготви државјанство и директорско место во ЕЛЕМ на човекот кој поради скандали беше сменет од истата функција во Србија

Александар Обрадовиќ, поранешниот директор на ЕПС (српското електростопанство), кој е сменет во март минатата година поради измами...