анализа

Пронајдени се 18 резултати на тема „анализа“
Македонија

Бугарскиот аналитичар Нешков: Не може да барате мандат од претседателот а да велите дека е нелегитимен, така не се води политика

Бугарскиот новинар и аналитичар Љубчо Нешков во емисија во бугарска телевизија bTV рече дека ситуацијата во Македонија, односно во законодавниот...