билјана ванковска

Пронајдени се 10 резултати на тема „билјана ванковска“
Македонија

Професорката Ванковска порачува Правниот факултет да се самораспушти ако не излезе со став за законот за јазици

Професорката Билјана Ванковска, еден од не многуте интелектуалци кои редовно ги коментираат политичките збиднувања во Република Македонија,...
Сите - Македонија Македонија Политика

Нетранспарентни вработувања во СЈО: Фалењето на Катица – гаранција за сигурно работно место

Не стивнуваат реакциите во јавноста за последните вработувања во Специјалното јавно обвинителство. Универзитетски професори, аналитичари,...