Борисов

Пронајдени се 6 резултати на тема „Борисов“
Политика

Груевски по средбата со Борисов: ВМРО-ДПМНЕ е за продлабочување на пријателството со Бугарија, но нема да го поддржи договорот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски оствари средба со бугарскиот премиер Бојко Борисов. Соговорниците разговараа за односите...