бујар османи

Пронајдени се 23 резултати на тема „бујар османи“
Македонија

Османи: Откако го завршивме прашањето за јазикот и за договорот со Бугарија, сега приоритет ни е спорот со името

Владата во следниот период ќе се фокусира на прашањето на името со цел забрзување на евроинтеграциите, изјави во вторникот вицепремиерот...