цветин чилиманов

Пронајдени се 5 резултати на тема „цветин чилиманов“
Македонија Политика

Чилиманов: Сценариото на новата влада за отворени граници и виткање на кичмата го потпалува национализмот околу Македонија

Овие денови сме сведоци на уште еден удар и на обид за разнебитување на македонската држава и уништување на нејзиниот суверенитет и...
ТОП Македонија

Чилиманов: СЈО направи директен партиски мотивиран обид да ја уништи најголемата партија во Македонија

Од вчерашниот ден веќе отворено се оди на конфликт во македонското општество, се иницира судир меѓу Македонците, се провиоцира и регионален...
дуи
Македонија

Чилиманов: Забеганиве од СДС мислат дека ако настапат со изјава дека „ќе ја свиткаме кичмата“, Гркот ќе им се смилува

Сосем очекувано, откако Никола Димитров самиот во Фајненшл Тајмс се откажа од пресудата од Хаг (со која Грција е обврзана да не го блокира...