данев

Пронајдени се 9 резултати на тема „данев“
ТОП Македонија

Данев: ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува обидот за заплашување и хајката што по политички налог се водат против недолжни граѓани

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува обидот за заплашување и хајката која по политички налог се води против недолжни граѓани кои се приведуваат...
Македонија

Данев: Додека СДСМ го бојкотираше Собранието и платеничката револуција го уништуваше Скопје, Шилегов стана побогат за три стана

Лицемерието, манипулациите и безобразното богатење на функционерите на СДСМ, кулминираат, истакнува на денешната прес-конференција...
Македонија

Данев до ДИК: Почитувајте го гласот на своите граѓани, тие на 11 декември изгласаа победа за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата

Македонскиот јазик е јазикот кој што е државен во Македонија, а оние кантонизации и федерализации ќе бидат тогаш кога граѓаните во мнозинство...