дневник

Пронајдени се 21 резултати на тема „дневник“
„дневник“
ТОП Македонија

„Дневник“: Заев се откажува од Жерновски, го сака Богдановиќ, Kуновска може да им ги помати сметките на двајцата?

Поделеност во Социјалдемократскиот сојуз за тоа кој ќе биде кандидат за градоначалник на општина Центар на претстојните локални избори....
Македонија

Дневник: Како Киро Глигоров предлагаше премиер во ’91 година – ВМРО-ДПМНЕ му понуди листа од четворица, сите ги одби – не му се допаѓале

Александар Лепавцов, Тодор Богданов, Милан Ставрев и Пандил Kостурски, не му биле по волја на тогашниот претседател на државата Kиро...
Сите - Македонија Македонија

Американскиот новинар Дреер тврди – УСАИД ги поткопува традиционалните вредности во Македонија

Американскиот новинар Род Дреер силно ја критикуваше работата на државната агенција за помош УСАИД во Македонија велејќи дека организацијата...