договор со грција

Пронајдени се 51 резултати на тема „договор со грција“
Македонија

Ѓорѓиевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите демократски средства и ќе се спротивстави на овој капитулантски договор

Орце Ѓорѓиевски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во денешното негово гостување во емисијата Алфаплус на ТВ Алфа нагласи дека...
Македонија

Македонскиот претседател не прифаќа Договор на штета на македонскиот национален идентитет и на штета на интересите на Македонија  

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, најостро ги демантира лагите изнесени од страна на претседателот на Владата на...
Македонија

(ВИДЕО) Заев им се додворува на грчките националисти оти со смената на македонскиот Устав се гарантираат грчките интереси

Премиерот Зоран Заев, во интервју за грчката национална телевизија ЕRТ вели дека во текот на преговарањето се трудел да допре до грчките...
Македонија

Мицкоски: Најдобар демант дека не е заштитен идентитетот стигна од грчкото МНР кое ја отфрла придавката „македонски“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Топ Тема“ вели дека иако од една страна се фалиме дека...