Драган Данев

Пронајдени се 16 резултати на тема „Драган Данев“
Македонија

Данев до судиите: Донесете праведни и човечни одлуки, а не политички инструирани донесени некаде надвор од судовите

Пред граѓаните собрани на протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ пред истражниот затвор во Шуто Оризари се обрати Драган Данев. Тој кажа...
Македонија

Данев: Не ја потценувајте интелигенцијата на народот и тргнете го европското знаменце од Законот за јазиците!

Расправа за законот за јазиците во Собранието продолжи и денеска. Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев смета дека новата...
Македонија Политика

ВМРО-ДПМНЕ: Најдобро за државата и за граѓаните ќе биде заедно со локалните да се организираат и нови парламентарни избори

ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш јавно го покажа својот став дека почетокот на јули беше најповолниот датум за одржување на локалните избори, бидејќи...