џес бејли

Пронајдени се 16 резултати на тема „џес бејли“
Македонија

Заев на средба со сенаторот Марфи: Македонија се движи во правилната насока во остварувањето на стратешките цели НАТО и ЕУ

Македонскиот премиер Зоран Заев се сретна во неделата вечерта со американскиот сенатор Крис Марфи придружуван од амбасадорот на САД...
Македонија Политика

Сенаторот Мајк Ли побара објаснување од Бејли за контроверзните НВО агенди во Македонија и во други странски држави

Влијателниот американски сенатор Мајк Ли директно го повика амбасадорот на САД во Република Македонија, Џес Бејли да даде објаснување...