економија

Пронајдени се 195 резултати на тема „економија“
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја турка Македонија во економска депресија додека ги распродава државните и националните интереси

СДСМ својата неспособност на економски план се обидува да ја прикрие со штетни договори и капитулација на сите страни. Огромната нула...
Македонија

Мисајловски: Неспособната власт на СДСМ ниту умее, ниту знае како да ги доврши веќе започнатите проекти од ВМРО-ДПМНЕ

Економијата тоне, а градежништвото е во слободен пад. Оваа неспособна власт ниту умее, ниту знае како да ги доврши веќе започнатите проекти...