елем

Пронајдени се 37 резултати на тема „елем“
Македонија

Само во Скопје во последниот мандат на Трајановски се изградени 176 водоводни и канализациони мрежи во должина од 57 километри

Тендерашот Кочо Анѓушев денес излезе со нови лаги и отворено манипулираше. Кога вицперемиерот Кочо Анѓушев говори за водоводи и канализации,...
Македонија Политика

Ѓорѓиевски: Заев бара мешетар како Обрадовиќ за да го урниса ЕЛЕМ, а потоа да го продаде како „бомбона бизнис“

Македонија стана тема за потсмев во Србија поради катастрофалните кадровски одлуки кои ги носи Зоран Заев. Сите се прашуваат како е...
Македонија Политика Економија

Ѓорѓиевски: СДСМ дава државјанство со цел да именува директор на ЕЛЕМ докажан балкански манипулант

СДСМ додели државјанство со цел да именува директор на ЕЛЕМ докажан непрофесионалец, скандал мајстор и светски мешетар Обрадовиќ. Последните...
ТОП Македонија

Медиуми: Заев подготви државјанство и директорско место во ЕЛЕМ на човекот кој поради скандали беше сменет од истата функција во Србија

Александар Обрадовиќ, поранешниот директор на ЕПС (српското електростопанство), кој е сменет во март минатата година поради измами...