ерусалим

Пронајдени се 27 резултати на тема „ерусалим“
Свет

ВИДЕО: Америка и Трамп добија жешка дипломатска шлаканица во Обединетите нации, дури и Македонија им го сврте грбот

Генералното собрание на Обединетите нации изгласа резолуција со која се осудува одлуката на САД и Доналд Трамп за признавање на Ерусалим...