Христијан Мицкоски

Пронајдени се 65 резултати на тема „Христијан Мицкоски“
Македонија

Мицкоски оствари средба со европратениците Ковачев, Петерле и Келам: ВМРО-ДПМНЕ се залага за побрза интеграција на Македонија во ЕУ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и Тимчо Муцунски, вчера...
Македонија

Мицкоски од Ново Село: Со солзи во очите, граѓаните велат дека ова што и се случува на Македонија ги погодува и боли

По посетите на Струмица и Босилово, денеска претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани и во Ново Село. Тој...
Македонија

Мицкоски: Се подготвува новата програма на ВМРО-ДПМНЕ, наша примарна цел се граѓаните и решавање на нивните проблеми

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната теренска средба со граѓаните во Босилово истакна дека примарна цел е како...