Христијан Мицковски

Пронајдени се 9 резултати на тема „Христијан Мицковски“
Македонија

Мицковски: Се повлекувам од функцијата советник во Град Скопје, битката ја продолжувам како генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на советничката листа за Град Скопје, Христијан Мицковски си поднесе оставка од Советот...
Македонија Политика

Мицкоски: Кандидатите за градоначалници кои ги предложи ВМРО-ДПМНЕ се со кредибилитет и способност за резултати

Кандидатите за градоначалници кои веќе ги соопшти ВМРО ДПМНЕ се луѓе со кредибилитет и способност за резултати, вели генералниот секретар...
Македонија Економија

Мицкоски: Скандалозно е што за само 2 месеци владата на СДСМ ги намалила девизните резерви за 170 милиони евра

СДСМ вели дека го намалиле долгот за 31 милион евра. Ако влезете на веб страната на министерството за финансии и го погледнете извештајот...
ТОП Политика

Мицковски: Активните мерки на владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ги бришат негативните ефекти од криминалната транзиција на СДСМ

Заклучно со крајот на првиот квартал од оваа година, според Заводот за статистика, во Република Македонија вработени се 734 000 граѓани,...
ТОП Македонија Политика

Мицковски: Лагите не може да ги покријат очекувањата на граѓаните од новата влада и нејзините ветувања

Зоран Заев во вчерашното интервју како премиер на Владата на Република Македонија имаше несигурен и површен настап, без никаква суштина,...