хрватска

Пронајдени се 172 резултати на тема „хрватска“
Македонија Економија

Анѓушев се сретна со хрватската амбасадорка Баришиќ: Македонија и Хрватска ќе работат на интензивирање на економската соработка  

Спроведувањето на економските реформи, особено за процесот на привлекување на инвестиции во Македонија, како и интензивирањето на...
Балкан

Грабар-Китаровиќ: Мислам дека бев сосема јасна, оној кој го сака мандатот мора да донесе потписи од најмалку 76 пратеници

Во првиот круг од консултациите одржани на 28 септември во кабинетот на хрватскиот претседател Колинда Грабар Китаровиќ, се покажа дека...