илиевски

Пронајдени се 10 резултати на тема „илиевски“
Македонија

„За заедничка Македонија“: Црвено-жолтата линија го брани Собранието и нема да биде помината од никого (ФОТО)

Денеска пред граѓаните кои 44-ти ден протестираат на улиците во Скопје, пред Собранието се обрати повторно Богдан Илиевски, еден од главните...
Македонија

Илиевски: Не смее да биде избран претседател на Собранието кој што нема да се откаже од Тиранската платформа

Не сакаме држава која во скора иднина со вакви документи би го доживеала и својот крај, истакна Илиевски. Вели дека сите политички субјекти...
Македонија

Илиевски: Наша должност е на идните генерации да им оставиме земја во која ќе живеат заеднички, мирно, достоинствено

Денес е 25 ден откако граѓаните одлучија дека ќе се борат за заедничка Македонија, за земјата што ја сакаат и во која живеат, исто како...
Македонија

Илиевски: Не се обидувајте со притисок врз нас и врз медиумите кои не ве поддржуваат во тиранската платформа

Постојано се обидуваат да не дефокусираат од тиранската платформа преку разни манипулации и преку медиумите кои ги поддржуваат потписниците...