Инсулин

Пронајдени се 6 резултати на тема „Инсулин“
Македонија

Министерство за здравство: Во Македонија се користи инсулин од врвните светски производители, СДСМ манипулира

Министерството за здравство реагира на одржаната прес конференција на пратеничката на СДСМ, Јагода Шахпаска. Нивната реакција ја пренесуваме...