избори2016

Пронајдени се 27 резултати на тема „избори2016“
Македонија Политика

Ѓорчев: Пендаровски во 2004 ги призна изборите, кога на избирачки места беа репетирани пиштоли и калашникови, жени влечени за коса и фрлани бомби

Изборите беа чисти како солза. Заев нека го праша Пендаровски за изборите во 6 изборна единица во 2004. Претседател на ДИК во вториот круг...
Македонија Политика

Орбан со честитка до Груевски: ВМРО-ДПМНЕ и понатаму е незаменлива на македонската политичка сцена

Честитки за победата на ВМРО-ДПМНЕ пристигнуваат од сите страни. Поддршка и пофалби за мирно и демократски спроведените предвремени...
Сите - Македонија Македонија Политика

ФОТО: Делчево го развеа македонското знаме, огромна поддршка за Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржува митинг во Делчево. Градскиот плоштад е претесен да ги...
Македонија Политика

Груевски: Реконструкција на патишта, изградба на пречистителна станица, нова градинка и зелен пазар- Низа проекти за Берово со „Реално“

Откако стана јасно дека тие ќе ги изгубат изборите, тресат од ракав лажни ветувања, а најчесто тие ветуваат пари на граѓаните, ветуваат...