клинички центар

Пронајдени се 15 резултати на тема „клинички центар“
Македонија Политика

Андонова: Со откажувањето од договорениот проект за клинички центар, СДСМ ќе , предизвика голема финансиска загуба за државата и граѓаните

На повидок е огромен скандал, откако миснитерот за здравство Арбен Таравари со манипулации ѝ најави на јавноста, а владата на СДСМ ќе...
Македонија Политика

ВМРО-ДПМНЕ: Изградбата на новиот Клиничкиот центар потврда на заложбите за квалитетно здравство

ВМРО-ДПМНЕ е целосна спротивност на СДС, наш фокус беа и останаа проектите кои значат подигнување на стандардите, ветувања кои беа реализирани,...
Македонија

Тодоров: Приоритет во 2014 се израдбата на клинички комплекс „Мајка Тереза“ и новата Клиничка болница

На денешната собраниска седница посветена на пратенички прашања министерот за здравство Никола Тодоров посочи дека годинава се реализирани...