коалиција

Пронајдени се 21 резултати на тема „коалиција“
Македонија

Реконструкција на Владата – кои министри заминуваат, кои нови доаѓаат, а кои ќе се преместат од еден во друг ресор

По смените во пратеничкиот состав на СДСМ, откако дури седуммина пратеници заминаа на градоначалнички функции, за лидерот на партијата...
Свет

Сириската армија го зазема последното упориште на ИД во Хомс, коалицијата на САД употребила фосфорни бомби во Рака

Силите на сириската влада помогнати од сојузничките локални милиции и доброволци го заземале од ултрарадикалната сунитска групација...
Македонија Политика

Странците ја смируваат тензијата, откако Заев се обидел да ги измами Албанците за Законот за јазици

Од извори на ДУИ, но потврдени и од други партии на Албанците дознаваме дека и покрај цврстите гаранции кои Зоран Заев ги даде на албанските...
ТОП Македонија

Груевски на средбата со коалициските партнери ги осудија насилството, провокациите од СДСМ и нелегалниот избор на Џафери (ВИДЕО)

Во просториите на партијата ВМРО-ДПМНЕ во неделата се одржа средба на претседателот на партијата Никола Груевски со претседателите...