Корејски полуостров

Пронајдени се 5 резултати на тема „Корејски полуостров“
Свет

Пјонгјанг ги суспендираше разговорите со Сеул поради воените вежби, закана за откажување на самитот со Трамп

Северна Кореја објави дека ги суспендирала разговорите на високо ниво со Јужна Кореја планирани за средата поради американско-јужнокорејските...