косово

Пронајдени се 205 резултати на тема „косово“
Македонија

Шекеринска: Го поддржуваме ставот на ЕУ во врска со трансформацијата на Безбедносните сили на Косово во армија

Министерката за одбрана на Република Македонија, Радмила Шекеринска, во петокот престојува во еднодневна посета во Косово каде што...