лидерска средба

Пронајдени се 15 резултати на тема „лидерска средба“
Македонија

Шекеринска и Заев целосно неподготвени и збунети на лидерската средба, немале одговор на ниту едно прашање

Целосно неподготвени се појавиле на лидерската средба, двајцата први луѓе на СДСМ, Зоран Заев и Радмила Шекеринска, дознава неофицијално...
Македонија

Наместо тет-а-тет средба, Заев ајде на тв-дуел да зборуваме за името и за сите други теми од твоето катастрофално владеење

ВМРО-ДПМНЕ беше многу јасно и порача дека за сериозни теми мора да разговараме како одговорни политичари а не да се баналаизираат со...
Македонија

„Курир“ : Заев на лидерската очајно креирал сценарио за бегање од избори-странците зачудени од неиздржаните изговори

Дискусијата на првиот човек на СДСМ Зоран Заев на вчерашната лидерска средба била целосно во насока на неаргументирано одложување...