локални избори

Пронајдени се 76 резултати на тема „локални избори“
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Игнорирањето на извештајот на ОБСЕ од страна на владата на СДС е потврда дека изборите беа криминални

СДСM создава заробена држава каде стравот е главната алатка на владеење. Сосема е јасно зошто криминалци како Красниќи беа ослободувани...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Полицијата и надлежните институции останаа неми на експлицитни видео и фото материјали од кои се гледа целиот криминал извршен од СДСМ

Изминативе локални избори беа најнедемократските и најнерегуларните избори во историјата на независна Македонија. Изборите во целост...
Политика

СДСМ: Граѓаните гласаа слободно, изборите беа фер и демократски, ВМРО-ДПМНЕ да го признае изборниот пораз

Граѓаните на Република Македонија после догло време имаа можност да гласаат на фер и демократски избори по слободна волја и без притисоци,...
Македонија

Даштевски: На овие избори е направен груб фалсификат, Груевски не треба да поднесува никаква оставка

Испровоциран од колумната во Плусинфо „Нека виси Педро“, од како што стои таму „најодвратните пропандисти и долгогодишнијавни бранители,...