Михајло Маневски

Пронајдени се 10 резултати на тема „Михајло Маневски“
Македонија

Маневски: Секојдневно се организира судење за раководството на ВМРО-ДПМНЕ, а за Заев веќе 20 пати се одложува

Поранешниот министер за правда Михајло Маневски во емисијата „Алфаскоп“ истакна дека владата на СДСМ каде што некои ја нарекуваат...
Македонија

Маневски: По наредба на Заев и Шилегов именувани 138 членови на одбори, „шарени“ активисти и членови на СДСМ добија месечни паушали за четири години

Советникот во Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ Михајло Маневски на денешната прес-конференција истакна дека во текот на вчерашниот ден во...