митинг

Пронајдени се 100 резултати на тема „митинг“
Македонија

Груевски најави отоврање на нови градинки, игралишта и реконструкција на спортската сала во Шуто Оризари

Во Шуто Оризари во 2006 година имало се на се 644 вработени, а заклучно со 2016 тој број изнесува 1740, без малку за трипати повеќе жители се вработиле...
Македонија

Трајановски: На 15 октомври ќе победиме во Шуто Оризари и во Скопје, бидејќи тоа што е ветено е сработено

На централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за подобра Македонија во Шуто Оризари се обрати кандидатот за градоначалник на Општина...