млади

Пронајдени се 49 резултати на тема „млади“
Македонија

Мицкоски: Голем пораз за Македонија, ниеден нејзин универзитет не е ниту меѓу првите илјада на Шангајската листа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во видео обраќање до јавноста вели дека додека во јавноста се актуелни договорот со...
Македонија Политика

Нелоски: На 15-ти октомври младите ќе му одговорат на Заев дека во него не гледаат партнер, дека единствен нивни партнер е ВМРО-ДПМНЕ

Продолжува акцијата „работно лето“ на ВМРО-ДПМНЕ, денеска во посета на неколки региони во изборната единица три заедно со генералниот...
Македонија Политика

Спасески: Владата на ВМРО-ДПМНЕ најмногу инвестираше, СДСМ ги крати парите за образованието

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со одржување на панел дискусиите, каде даваат предлози до новата власт за подобар живот на граѓаните, но и ги презентираат...
Македонија

Крстевски: Блокадите и деструкциите на СДСМ, наместо да ги вратат ќе предизвикаат иселување на младите

На денешната панел дискусија „ВМРО-ДПМНЕ инвестираше, а СДСМ им ускратува можности на младите“ збор земаа членови од УМС на ВМРО-ДПМНЕ. Ѓорги...
Политика

Панел дискусија: СДСМ не мора да се мачи да пишува проекти за младите, доволно е да продолжи со реализација на она што го почна ВМРО-ДПМНЕ

Буквално во секој проект кој што ги тангира младите доаѓаме на деструктивно однесување од СДСМ, од кадрите на СДСМ, буквално не слушнавме...