МВР

Пронајдени се 544 резултати на тема „МВР“
Македонија Крими хроника

Бившиот градоначалник на Свети Николе го оштетил општинскиот буџет за над 700.000 денари, само за гориво

Светиниколската полиција пдонела кривична пријава против поранешниот градоначалник на општината Свети Николе, осомничен дека со злоупотреба...
Македонија

Полицијата ја апсела пратеничката Пешевска за наводен тероризам, додека ечел плачот на нејзините три малолетни деца

Вистинска драма се случувала утринава во домот на пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, кога полицијата упаднала да ја апси, велат...
Македонија

Игор Дурловски – Од Миланската скала и светските оперски сцени до кривичен прогон за тероризам во родната Македонија

Игор Дурловски од Миланската скала е приведен за тероризам бидејќи ја бранеше својата земја Македонија. Веќе неколку години, светот...