напад врз сирија

Пронајдени се 21 резултати на тема „напад врз сирија“
Свет

Путин и Роухани за уништените шанси за политичко решение во Сирија и доказот дека САД ги подржуваат терористите

Рускиот претседател Владимир Путин и неговиот ирански колега по должност Хасан Роухани во телефонскиот разговор во неделата се согласиле...