настани 27 април

Пронајдени се 62 резултати на тема „настани 27 април“
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Трет месец неосновано се држат во притвор десетици граѓани како дел од политички монтиран случајж

СДСМ ја гази демократијата и го деградира владеењето на правото. Република Македонија станува држава во која законите се само мртво...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е единствената држава во Европа во која во 21-от век има политички затвореници

Еден од основните постулати на Европската унија и НАТО е владеењето на правото. Македонија не може да напредува во евро-атланските интеграции...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Срамна е одлуката на Апелација за продолжување на притворите, владеењето на правото е на колена

Дурловски, Илиевски, Јовановски, Чавков, Дамовски и останатите притворени патриоти не се терористи! Пратениците на ВМРО ДПМНЕ и полициските...