НДМ

Пронајдени се 7 резултати на тема „НДМ“
Македонија

НДМ: Говорот на Талат Џафери на Илинден во Крушево е голем срам и опасна провокација, Заев да го смени протоколот

Народно движење за Македонија (НДМ) го повикува премиерот Зоран Заев да ја преиначи одлуката на владата со која за 2 Август, во Крушево,...