Никола Груевски

Пронајдени се 857 резултати на тема „Никола Груевски“
Македонија

Груевски: Јас и моите соработници сме нападнати со политички монтирани случаи, за власта да ја редифинира државата

Денеска Основниот суд Скопје еден донесе пресуда за случајот „Триста“ на СЈО, обвинетиот Ѓоко Поповски доби 9 години затвор. Поранешниот...
Македонија

Груевски: Генерации по нас ќе се чудат за што бил обвинет поранешниот премиер, пред да разберат дека станува збор за политички прогон

Пресудата за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство ќе биде објавена за шест дена. На вчерашното рочиште во Кривичниот...
Македонија

Груевски: Нашите рочишта се тераат на сила за побрзо да завршат, спротивно од она што се случува во случајот „Монструм“

Денеска уште еднаш побаравме за прв пат во овој судски совет да се изземе, односно на тој начин да се провери дали судиите, како што кажа...
Македонија

Груевски нема да присуствува на седницата за доверба на влатата, судот го одби барањето за одложување на рочиштето

 Поранешниот премиер Никола Груевски, кој сега е пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, нема да присуствува во парламентот на седницата за доверба...
Македонија

Груевски: Среќна нова 2018-та, празничните денови да ги поминете во добро здравје, хармонија и семејна радост

Поранешниот премиер и почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски со куса честитка објавена на својата Фејсбук страница им ја...